Turystyka Rowerowa

Turystyka na rowerze jest ciekawym rozwiązaniem

Giżycko

Published / by Adrian / 2 komentarze do Giżycko

Mazury stoją jeziorami, o tym wie prawie każdy. To piękny teren, nazywamy krainą jezior, który charakteryzuje się nie tylko ogromną powierzchnią wodną, ale także bogatą fauną i florą. Mazury to doskonałe miejsce na wypoczynek. Ale poza tym w tym regionie znajdziemy także wiele zamków. Jednym z najpopularniejszych oraz najatrakcyjniejszych jest ten położony w Giżycku, a wzniesiony przez Zakon Krzyżacki w roku 1341!

Źródło: Podroze.dziennik.pl
Źródło: Podroze.dziennik.pl

Jest więc to niezwykle wiekowy zabytek, który pamięcią sięga do odległych czasów, na długo przed bitwą pod Grunwaldem, które miała ogromne znaczenie dla historii Polski. Niestety, tuż na początku roku 2008 jedna ze ścian uległa zawalanie, przez co istnieje zagrożenie, że cała budowla może się zawalić. Z pewnością warto zwiedzić ten oraz pozostałe twierdze znajdujące się na terenie Mazur, bo jest to przede wszystkim lekcja historii, a także niezapomniane przeżycie. Warto na własne oczy przekonać się, jak żyli ludzie w średniowieczu, jak budowano twierdze oraz jak wyglądała jej obrona.

2 Comments

  1. Każdemu można polecić Giżycko jako dobry okres na wypoczynek. Bardzo dużo jezior, plaż itp. Noclegi może nie należą do najtańszych ale warto spróbować negocjować z właścicielem. Mi zawsze coś spuścili z ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *