Turystyka Rowerowa

Turystyka na rowerze jest ciekawym rozwiązaniem

Nieskazitelna przyroda

Published / by Adrian / 1 komentarz do Nieskazitelna przyroda

Na Mazurach jest wiele zabytków i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, jednak jest nikt nie może pominąć Wigierskiego Parku Narodowego. Jeśli spędzamy wakacje lub po prostu urlop na Mazurach, musimy odwiedzić Park Narodowy położony na północnym skraju Puszczy Augustowskiej. Dzisiaj, w czasach gdy żyjemy w ciągłym stresie i pośpiechu, warto czasem znaleźć się w cichym miejscu, na łonie natury i po prostu odciąć się od wyścigu szczurów i kapitalizmu.

Źródło: Lot.mazury.pl
Źródło: Lot.mazury.pl

Naturalnie, jak to przystało na Mazury, również w Wigierskim Parku Narodowym znajdziemy mnóstwo jezior oraz rzek: 42 stałe i naturalne zbiorniki wodne, o łącznej powierzchni blisko trzydziestu kilometrów kwadratowych. Na terenie Parku znajduje się najgłębsze i jedno z najbardziej popularnych w Polsce jezior, jezioro Wigry, które charakteryzuje się wieloma wysepkami, głębinami, zatokami i tak dalej. Poza tym, Wigierski Park Narodowy charakteryzuje się też bardzo różnorodną fauną i florą. Dla przykładu, na terenie Parku stwierdzono występowanie blisko 300 gatunków kręgowców.

One Comment

  1. Fajnie zwiedzić Park Narodowy Wigierski. Niedługo walentynki można wziąć ukochaną lub ukochanego w to miejsce. Fajnie jakby był mróz, ponieważ można niezłą sesję zdjęciową zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *