Turystyka Rowerowa

Turystyka na rowerze jest ciekawym rozwiązaniem

Park zabytków

Published / by Adrian / 1 komentarz do Park zabytków

W ostatnim czasie miniatury cieszą się ogromną popularnością. W całej Polsce powstają parki z miniaturowymi dinozaurami albo najważniejszymi światowymi zabytkami. Taki park powstał także na Mazurach, gdzie istnieje spora możliwość przyciągnięcie sporej liczby turystów, szczególnie w lecie. Park Zabytków Warmii i Mazur otwarto oficjalnie 26 czerwca 2009 roku w Gerłożu, położonego niedaleko Kętrzyna.

Źródło: It.mragowo.pl
Źródło: It.mragowo.pl

Park też umożliwia nam poznanie historia oraz kultury tego regionu i obejmuje ponad 3 hektary powierzchni, które połączone są nawet z Wilczym Szańcem, czyli kwaterą Hitlera. Miniatury w Parku przedstawiają najważniejsze obiekty położone na Warmii i Mazurach, znajdziemy tam również eksponaty historyczne i archeologiczne, a wszystkie wykonane z najlepsza dokładnością i wszystkimi detalami. Z punktu widzenia rozwoju turystyki na Mazurach jest to świetny krok, bo taki Park powinien przyciągać najmłodszych wraz z rodzicami: wszyscy znajdą tam coś dla siebie. Może to być również pożyteczna wskazówka, co warto zobaczyć, spędzając wakacje w krainie jezior.

One Comment

  1. Park miniatur to bardzo ciekawy pomysł. Byłem w kilku parkach miniatur. Na Mazurach jest bardzo ładny park miniatur ale myślę, że na pomorzu był ciekawszy. Może dlatego, ponieważ był tam również park gigantów. Bardzo fajnie spędziłem czas z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *