Turystyka Rowerowa

Turystyka na rowerze jest ciekawym rozwiązaniem

Plac bitwy

Published / by Adrian / 2 komentarze do Plac bitwy

Mazury kojarzą się przede wszystkim z jeziorami oraz dziewiczą przyrodą, ale ten region Polski miał też, i to nieraz, spore znaczenie militarne. Dzisiaj na Mazurach możemy podziwiać na przykład bunkier, pozostałość po drugiej wojnie światowej, a także pole najsłynniejszej bitwy w historii Polski. Na Mazurach znajdziemy bowiem Pola Grunwaldzkie oraz Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej i Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego.

Źródło: Funinpoland.pl
Źródło: Funinpoland.pl

Każdy Polak pamięta chyba datę bitwy pod Grunwaldem, która miała miejsce 15 lipca roku 1410. Wtedy Polacy odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo z Krzyżakami, dla których była to pierwsza porażka na arenie europejskiej. Władysław Jagiełło poprowadził do zwycięstwa armię liczącą sobie około 29 tysięcy wojaków. Z pewnością warto odwiedzić Pola Grunwaldzkie, szczególnie w lipcu: wtedy bowiem organizowana jest ogromna inscenizacja, którą co roku odwiedzają tysiące turystów i fascynatów, mimo że wynik bitwy jest z góry przesądzony. Taka inscenizacja to z pewnością piękne wspomnienia na wiele długich lat.

2 Comments

  1. W artykule troszkę śmiesznie brzmi treść, że każdy Polak pamięta bitwę pod Grunwaldem. Należy pamiętać, że ona miała miejsce w 1410 roku więc zapewne nikt nie przeżył do dnia dzisiejszego. Ogólnie artykuł OK. Fajnie czyta się.

  2. Oj z tym, że każdy polak pamięta rok bitwy pod Grunwaldem to negocjowałbym, ponieważ pytałem jednego 28-latka o datę to powiedział, że to było około 60, może 70 lat temu. Więc nie każdy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *