Turystyka Rowerowa

Turystyka na rowerze jest ciekawym rozwiązaniem

Stańczyki

Published / by Adrian / 1 komentarz do Stańczyki

Każdy, kto interesuje się architekturą, zaś na wakacje wybiera się na Mazury, powinien koniecznie wybrać się do miejscowości Stańczyki. Są to północne krańce Mazur, zazwyczaj rzadko odwiedzane i pomijane przez turystów, ale nie dość, że być może będziemy mogli znaleźć osamotnione miejsce, z dala od wielkomiejskiego szumu, możemy również ujrzeć najwyższe na linii i jedne z najwyższych w Polsce mostów kolejowych.

Źródło: Historia.focus.pl
Źródło: Historia.focus.pl

Długość wynosi 200 metrów, wysokość 36, wszystko zaś wsparte na 15 metrowych łukach. Konstrukcja jest bardzo ładna, gdyż charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, natomiast filary są wzorowane na rzymskich akweduktach, czyli jednej z najlepiej znanych budowli na świecie. Stąd też pochodzi nazwa: Akwedukty Puszczy Romnickiej. Z pewnością jest to miejsce, które warto odwiedzić, bo takich mostów w Polsce na pewno nie znajdziemy zbyt wiele. Poza tym Stańczyki to niezbyt popularna miejscowość, więc nie będziemy tutaj skazani na tłum turystów, który zazwyczaj bardzo skutecznie uniemożliwia nam odpoczynek.

One Comment

  1. Byłem tam kiedyś na wycieczce w szkole. Zapamiętałem to miejsce bardzo fajnie. Jednak wiadomo, że zwiedzanie mostów w okresie gimnazjum to nie najciekawsze zajęcie. Stańczyki odwiedziłbym ponownie z aparatem cyfrowym. Tłumu turystów nie ma więc zdjęcia będą OK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *