Turystyka Rowerowa

Turystyka na rowerze jest ciekawym rozwiązaniem

Tajemnicza wyspa Gilma

Published / by Adrian / 1 komentarz do Tajemnicza wyspa Gilma

Mazury to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych krain geograficznych w Polsce, jeśli nie w Europie. Niesamowitych miejsc, które można by określić mianem cudów natury, można tu naliczyć ogromną ilość. Jednym z nich jest wyspa Gilma, położona na jeziorze Dobskim. Niezwykłość tego miejsca polega na tajemniczym, nieco mistycznym klimacie, który tworzony jest przez średniowieczne ruiny o nie do końca określonym pochodzeniu.

Źródło: Disappearingplaces.blogspot.com
Źródło: Disappearingplaces.blogspot.com

Mianowicie na wyspie Gilma można zobaczyć pozostałości po XIII-wiecznych budowlach, które należały do pruskiego grodziska. Następnie w XIV wieku powstał tu mały zamek krzyżacki, po którym zachowały się kamienne schody i trochę ruin muru. Jednak do najbardziej tajemniczych ruin prowadzą wspomniane schody. Jedna ze ścian posiada bowiem dziurę o kształcie gotyckiego okna. Legenda głosi, iż mieściła się tam świątynia satanistów, a otwór został wykuty przez Krzyżaków, aby wpuścić do środka Boga. Tak naprawdę jednak nikt nie wie, jaka była funkcja tej tajemniczej średniowiecznej budowli.

One Comment

  1. Nie taka tajemnicza. Szukałem informacje o wyspie Glima i nie trudząc się znalazłem ponad 100 zdjęć. Bardzo ładny teren. Można nawet tam jechać zrobić sobie sesję zdjęciową. Jeżeli chodzi o legendy to trzeba je traktować ulgowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *