Turystyka Rowerowa

Turystyka na rowerze jest ciekawym rozwiązaniem

Wyspa Kormoranów

Published / by Adrian / 1 komentarz do Wyspa Kormoranów

Mazury to kraina tysiąca jezior, spośród których niemal każde ma do zaoferowania coś niezwykłego. Jednym z nich jest jezioro Dobskie. Znajdują się na nim dwie interesujące wyspy: Gilma, na której znajdują się XIII-wieczne ruiny, oraz Wyspa Kormoranów, znana również pod nazwą Wysoki Ostrów. Nazwę swoją zawdzięcza temu, iż na jej terenie mieści się kolonia lęgowa kormoranów oraz czapli siwych.

Źródło: Fluidi.pl
Źródło: Fluidi.pl

Znajduje się ona na kilkumetrowym wzniesieniu, które z kolei mieści się wewnątrz rozległego lasu liściastego, porastajacego obszar tej wyspy. Wśród drzew dominują tam lipy, dęby, jesiony oraz wiązy. Te drzewa, na których bytują te rzadkie okazy ptaków są dość charakterystyczne, to znaczy na wpół uschnięte. Dzieje się tak, ponieważ negatywny i trujący wpływ mają na nie guana kormoranów oraz czapli siwych. Wyspa Kormoranów zaliczana jest do terenu rezerwatu dzikiej przyrody, a do tego samo jezioro Dobskie objęte jest strefą ciszy, w związku z tym należy pamiętać w tym miejscu o odpowiedni zachowaniu.

One Comment

  1. W Mazurach praktycznie całe wakacje można spędzić nad innym jeziorem tyle tego wszystkiego tam ulokowała przyroda. Fajna ta wyspa kormoranów jeżeli chodzi o punkt fotograficzny. Chciałbym tam jechać i porobić zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *